Cariere - 1AA - FIRST ADVERTISING AGENCY
36
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-36,page-parent,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-17.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

Cariere

First este o companie specializată în dezvoltarea de soluții de producție publicitară.

STAGIU DE PRACTICĂ

-Dacă vrei să te alături unei echipe de profesioniști într-unul dintre departamentele care au deschisă oportunitatea de internship: Vânzări sau Producție,  înscrie-te în programul nostru.

-Programul Internship se va desfășura pe o perioadă de trei luni și reprezintă o oportunitate pentru studenți.

Beneficiile programului

-Vei avea posibilitatea sa-ti pui in aplicare abilitatile, lucrand intr-un mediu provocator;

-Iti vei putea imbunatati abilitatile interpersonale si de echipa prin experienta practica;

-Pe tot parcursul stagiului poti sa comunici cu un mentor care iti va oferi toate informatiile de care ai nevoie in vederea conturarii planului care sa-ti aduca rezultate dorite;

-Pe langa toate acestea, fiecare intern va primi unul sau mai multe proiecte pe intreaga perioada de stagiu, in cadrul caruia va avea posibilitatea de decizie. Pe tot parcursul procesului, fiecare va avea autonomie in invatare, respectiv internul decide cum si cand va efectua anumite sarcini pentru a obtine rezultatele dorite.

Departamentul Vânzări

Profilul pe care il căutăm

-Student

-Cunoscator al limbii engleze si utilizator al pachetului MS Office

-Cu abilitati excelente de comunicare si prezentare, initiativa si spirit de echipa

-Genul de om responsabil si atent la detalii, dar in egala masura optimist si vesel

-Experienta in vanzari este un plus

RESPONSABILITĂȚI DE ÎNCEPUT

  • culegerea de informatii despre clienti din diverse surse si completarea permanent a bazei de date a clientilor cu informatii relevante, in scopul maririi portofoliului de clienti;
  • prezentarea produselor, realizarea  documentatiei  de  ofertare  a  produselor  si  serviciilor (fise  cu descrieri, liste de preturi)
  • preluarea si procesarea comenzilor interne
  • lansarea comenzile interne, in baza specificatiilor si termenelor agreate cu clientul si key account
  • colaborarea cu celelalte departamente, in acest sens se ofera informatii complete si se urmareste realizarea comenzilor in parametri stabiliti
  • intocmirea periodica a unor materiale de sinteză (rapoarte, statistici) şi de prezentare, precum si a altor rapoarte si formulare solicitate
  • respectarea standardelor, regulamentelor si politicilor companiei
  • executarea altor activitati in legatura cu indeplinirea sarcinilor desemnate

POZIȚII ANTERIOARE

Proiectant

Descrierea Jobului

  • evaluarea solicitarilor venite de la agentii de vanzari sau a temelor de lucru primite
  • masuratori si evaluarea posibilitatilor de executie.
  • ofertare (varianta de realizare si executie + implementare), devizare.
  • simulari 2D si 3D ; detalii de executie, functionare si implementare a proiectului.
  • intocmire proiect de executie intern si urmarirea lui in fabricatie.

Conducător Auto

Pregătirea si experiența:

-Studii medii

-experienta

Cunoștințe necesare

-Regulamentul privind circulatia pe drumurile publice

-Permis de conducere categoria B, minim 3 ani

Responsabilități

-Transporta marfa in baza documentelor insotitoare (factura fiscala, aviz de insotire a marfii, proces verbal de predare – primire);

-Livreaza comenzile conform programului;

-Preia comenzile din depozit pe baza de semnatura;

-La preluarea comenzilor, verifica corespondenta dintre numarul de colete, tipul coletului (punga , cutie , cos) , numerele facturilor (avizelor de insotire ,etc.) existente cu cele trecute pe borderoul de livrari sau procesele verbale de predare-primire si aduce imediat la cunostinta sefului ierarhic despre orice neregula privind pregatirea acestora;

-Livreaza comenzile clientilor conform adresei de livrare inscrisa la datele privind cumparatorul sau la adresele stabilite de catre agentii de vanzari.

-Respecta procedurile auto de exploatare, procedurile de intretinere si verificare autovehicule valabile in firma;

-Completeaza foaia de parcurs la fiecare rubrica si o preda sefului ierarhic direct;

Oferta (bonusuri, beneficii)

-Se ofera pachet salarial motivant

-Mediu de lucru profesionist

-Masina de serviciu

Te așteptăm în echipa noastră